Župany – froté

Jak vybrat správný župan? Vol. 1 froté

933c5a457d83abac3c6c173f12d4cc3b-image-261x393Kvalitní župan by neměl chybět v žádné koupelně. Po horké sprše nebo bublinkové koupeli vás obejme hřejivá náruč vašeho tichého pečujícího společníka a pocit uvolnění a klidu vám jistojistě vydrží až do rána. Ano, máme na mysli váš oblíbený župan. Nenápadný a často nedoceněný kus oblečení, který vám bude na rozdíl od extravagantních botiček nebo kabelky dělat radost den co den.

Jak ale vybrat župan, do kterého se prostě zamilujete? Díky našemu průvodci světem županů už nebudete tápat! Dali jsme pro vás na těchto stránkách dohromady základní materiály, typy a střihy županů a porovnali je.

Další praktické tipy a rady najdete také v podrobném článku věnovaném županům na stránkách oblíbeného internetového obchodu Prádlo Elegant.

Jako první si představíme froté župany:

Froté župany – Osvědčená klasika v kategorii pánských i dámských županů, to je froté. Froté se vyrábí z bavlněných vláken, která jsou speciálně utkaná tak, že vytvářejí drobné smyčky. Díky těmto smyčkám se froté župany vyznačují extrémní savostí a hebkostí na dotek, říkáme, že jde o tzv. trojrozměrnou tkaninu.

Tím, že je froté vyrobeno z bavlny, tedy kvalitního přírodního materiálu, froté župany se vyznačují tím, že skvěle drží tvar i barvu a mají dlouhou životnost. Zatímco v kategorii dámských županů se stále více prosazují huňaté župany ze syntetického mikrovlákna, pánským županům léta kralují právě kvalitní froté župany s vysokou gramáží.

Další výhodou frotých županů je to, že je můžete bez obav prát na 60 stupňů v pračce a také je sušit v sušičce. Zatímco žehlení je u froté zapovězeno kvůli poničení bavlněných smyček, sušení v sušičce frotým županům vyloženě svědčí, váš oblíbený společník pro chvíle pohody bude krásně nadýchaný a měkký.